În ultimii trei ani, organizația noastră “Asociaţia Sf. Stelian Ocrotitorul Copiilor” din Focşani a reprezentat un sprijin real pentru copiii cu afecţiuni de spectru autist (TSA) şi a părinţilor acestora, prin oferirea de servicii gratuite de terapii formale şi non-formale. Asociaţia noastră este spațiul partenerilor și al asocierii benefice, în sprijinul comunității. Scopul nostru este să oferim intervenții terapeutice specializate, servicii de educație și resurse pentru a dezvolta potențialul acestor copii și pentru a sprijini familiile lor.

Proiectul “Centrul Terapeutic pentru Autism Sf. Stelian” pentru care strângem fonduri, reprezintă dezvoltarea la o scara mult mai amplă a activităţii noastre care poate asigura servicii specializate la un nivel complex unui număr mult mai mare de beneficiari. Centrul nostru va deveni un centru regional de evaluare, diagnosticare şi tratament terapeutic copiilor din regiunea de sud-est a României, şi are ca obiectiv crearea, dezvoltarea și diversificarea facilităților noastre pentru a putea oferi cât mai multor copii acces la terapii și programe educaționale de calitate. Ne dorim să creăm un mediu sigur, stimulant și inclusiv, care să le permită copiilor cu autism să-și dezvolte abilitățile și să-și atingă potențialul maxim. Suntem dedicați să oferim un viitor mai strălucit copiilor cu autism și ne bazăm pe generozitatea comunității noastre și a partenerilor noștri pentru a face din acest vis, din această necesitate, o realitate.

418
SMS-uri trimise

Donează
2€ / luna

Trimite un SMS la
8845

Cod
ORIZONT